Open
  • Str. Witing, Nr. 10-12, Sector 1, București

Infirmiera Full time

Tip job: Full time

Experienta: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal

  • studii medii;
  • capacitate de coordonare;
  • responsabilitate personală;
  • munca in echipa, comunicare si empatie;
  • capacitate de planificare şi organizare;
  • eficienţă personală;
  • spirit de echipă;
  • comportament etic/integritate;
  • discretie;
  • implicare;
  • respect pentru pacienti;
  • punctualitate.

Descrierea jobului

  • isi desfasoara activitatea sub indrumarea si supravegherea asistentului medical;
  • asigura curatenia, dezinfectia si pastrarea recipientelor in locurile si conditiile stabilite;
  • transporta materialele si pacientii cu respectarea circuitelor conform regulamentului de ordine interioara;
  • executa la indicatia asistentei medicale curatenia si dezinfectia zilnica a salilor de asteptare, a salilor de recoltare si a spatiului propriu zis de laborator;
  • pregateste materialele contaminate in vederea decontaminarii sub indrumarea asistentului medical;
  • colecteaza deseurile medicale in recipiente speciale si asigura transportul lor in spatiile special amenajate in vederea neutralizarii sau ridicarii lor de catre firma specializata;
  • nu este abilitata sa acorde informatii pacientilor;
  • respecta comportamentul etic fata de pacienti si fata de personalul medico-sanitar;
  • poarta echipament de protectie prevazut de regulamentul de ordine interioara care va fi schimbat ori de cate ori este nevoie pentru pastrarea igienei si a aspectului estetic personal;
  • participa la instruiri periodice efectuate de asistentul medical sef privind normele de igiena si protectie a muncii;
  • asigura ordinea si curatenia in spatiile de lucru.

    Date contact HR

    București:

    Echipa de recrutare

    Cum te putem ajuta?