Open
  • Str. Witing, Nr. 10-12, Sector 1, București

Front Desk Officer Full time

Tip job: Full time

Experienta: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal

  • studii medii;
  • experienta anterioara (minim 1 an) intr-un rol similar, domeniul medical, contituie un avantaj;
  • flexibilitate;
  • orientare catre client si adaptabilitate la diferite tipuri de personalitate;
  • gestionarea eficienta a timpului si prioritizarea sarcinilor de lucru;
  • atentie la detalii;
  • atitudine pozitiva, determinare si profesionalism;
  • excelente abilitati organizatorice si multi-tasking;
  • cunostinte solide MS Office;
  • abilitati excelente de relationale si comunicare atat scrisa, cat si verbala;
  • abilitati de ascultare activa.

Descrierea jobului

  • intampina vizitatorii/pacientii;
  • optimizeaza constant gradul de satisfactie al pacienților si timpul de raspuns catre acestia;
  • asigura un confort pacientilor anticipand potentialele anxietati ale acestora, raspunzand la intrebarile adresate intr-o maniera politicoasa;
  • raspunde la intrebarile clientilor/pacientilor si ofera suport pentru solutionarea eventualeor reclamatii;
  • efectueaza programariconform solicitarilor primite din partea pacientilor;
  • raspunde apelurilor telefonice primite si redirectioneaza apelurile telefonice catre departamentele corespunzatoare, atunci cand este cazul;
  • mentine evidenta programarilor pentru pacienti, notificand medicii cu privire la sosirea pacientului, informandu-i de asemenea cu privire la eventualele modificari de program;
  • asigurara un mediu ingrijit si prezentabil in cadrul receptiei;
  • inregistreaza si actualizeaza informatiile financiare, gestioneaza incasarea contravalorii serviciilor medicale;
  • se asigura de protejarea drepturilor pacientilor prin pastrarea confidentialitatii informatiilor medicale, personale si financiare;
  • se asigura de existenta permanenta in cadrul receptiei a consumabilelor necesare (i.e pixuri, formulare);
  • monitorizeaza si redirectionarea email-urile primite pe adresa oficiala;
  • primirea corespondentei/pachetelor si distribuirea catre departamentele corespunzatoare.

    Date contact HR

    București:

    Echipa de recrutare

    Cum te putem ajuta?