Ai probleme cu aparatul locomotor? Vino la M Hospital și ortopezii noștri te vor face bine!

Aparatul locomotor este un sistem complex, format din oase, articulații, tendoane, mușchi și nervi, iar diagnosticul, tratamentul și prevenția afecțiunilor ce îl vizează cad în sarcina medicului ortoped.

Patologia include afecțiuni ale aparatului locomotor de cauze diverse, mergând până la vârstnicii afectați de artroză: traumatisme, traumatologie sportivă, afecțiuni inflamatorii, boli degenerative, boli congenitale și boli oncologice.

Cum vă ajută medicul ortoped
  • Diagnostichează afecțiunea
  • Instituie tratamentul adecvat (medicamente, imobilizare sau intervenție chirurgicală)
  • Recomandare de exerciții fizice, menite să restabilească mobilitatea și tonicitatea aparatului locomotor
  • Prevenția apariției unor afecțiuni, prin informare și/sau tratament specific

Indiferent ce problemă ortopedică ai, apelează cu încredere la medicii M Hospital! Într-un ambient plăcut, specialiști cu experiență și cu grijă față de pacient, te vor ajuta să te faci bine. Cu bilet de trimitere de la medic beneficiezi de consultație gratuită. Sună, acum, la 021/9136 și fă-ți o programare!